توضیح و تشریح سیکل میلر برای افزایش بازدهی گرمایی موتور – شیر ترتیبی زمانی(S-VT) – متغییر انتقالی پیوسته (CVT)

چکیده مقاله

در این مقاله قصد داریم به توضیح و تشریح سیکل میلر برای افزایش بازدهی گرمایی موتور، معرفی شیر ترتیبی زمانی (S-VT) و متغییر انتقالی پیوسته (CVT) بپردازیم. در این مقاله خواهیم دید چگونه در یک موتور می‌توان نسبت تراکم و نسبت انبساط نابرابر داشت!


کلید اصلی بهبود بازدهی و عملکرد سوخت، در افزایش بازده گرمایی موتور قرار دارد. این هدف می‌تواند با افزایش نسبت انبساط قابل دستیابی باشد. نسبت انبساط مقدار کاری است که موتور در هر بار انفجار مخلوط سوخت و هوا انجام می‌دهد (تحویل می‌دهد).

به هر حال، در موتورهای معمول نسبت انبساط معادل نسبت تراکم است، بنابراین افزایش نسبت انبساط، نسبت تراکم را نیز افزایش خوهد داد. این یک مساله (مشکل) خواهد بود چرا که یک نسبت تراکم بالا باعث احتراق غیرنرمال (غیرطبیعی) یا ضربه زدن در موتور می‌شود.

پاسخ این مساله در سیکل میلر (Miller-Cycle) موتور قرار دارد. با تاخیر در بسته شدن دریچه ورودی، در واقع تراکم بخشی از مرحله زمانی تراکم را انجام می‌دهد، که نتیجه آن کاهش نسبت تراکم است. در همان زمان، تغییر شکل تاج پیستون مقدار حداقل محفظه احتراق را کاهش می‌دهد، که نتیجه آن افزایش نسبت انبساط است.

بیشتر بخوانید : موتور دیزلی تزریق مستقیم – DIG ENGINE

از این طریق ما می‌توانیم که از یک طرف مقدار نسبت تراکم را کاهش داده و مقدار نسبت انبساط را افزایش دهیم. به عبارت دیگر سیکل میلر موتور دارای نسبت انبساط بیشتری نسبت به نسبت تراکم است.

موتور MZR 1.3L شرکت مزدا (با تنفس طبیعی موتور) بسته شدن دریچه ورودی را به تاخیر میاندازد تا به بازدهی گرمایی بیشتری برسد (افزایش نسبت انبساط). شرهای ترتیبی زمانی (S-VT) هم برای بهینه کردن زمانی دریچه ورودی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا اطمینان حاصل شود که گشتاور لازم برای گشت زدن (cruising) و شتاب گرفتن تولید خواهد شد. علاوه بر این، موتور با متغییر انتقالی پیوسته (CVT) جفت می‌شود برای ترکیب عالی از شتاب مناسب، شیفت دنده‌ها به صورت نرم و اقتصاد سوخت کلاس بالا ( حداقل مصرف )، حاصل شود.


دانلود نسخه PDF مقاله : سیکل میلر

اشتراک‌گذاری