معرفی تکنولوژی کاهش وزن خودرو

چکیده مقاله

در این مقاله قصد داریم به معرفی تکنولوژی کاهش وزن خودرو بپردازیم. همچنین بررسی خواهیم کرد که این کاهش وزن از چه قسمت‌هایی به دست می‌آید و چگونه این قسمت‌ها باید تغییر داده شوند تا به یک بهینه‌سازی کلی برسیم.


وزن خودرو یکی از پارمترهایی است که تاثیر زیادی روی حرکت، دور زدن و حتی توقف آن دارد. علاوه بر آن، فاکتورهای جانبی و اقتصادی از جمله مصرف سوخت از همین پارامتر وزن خودرو تاثیر می‌پذیرند.

شرکت مزدا تلاش می‌کند تا وزن خودروهای خود را مدام کاهش داده و به تبع عملکرد خودرو را نیز بهینه کند. برای بررسی این موضوع کافی است محصولات مزدا که از جولای سال ۲۰۰۷ به بعد تولید شده‌اند را در نظر بگیریم. در طول فرایند توسعه محصول، هر قطعه منحصر به فرد مورد آزمایش قرار گرفته و هر قطعه‌ای که غیر ضروری شناخته شده را حذف کرده است. در این تحول هر خودرو حداقل ۱۰۰ کیلوگرم نسبت به نسخه پیشین خود سبک‌تر شده است. این شرکت متعهد شده است که به طور پیوسته دینامیک رانندگی و بازدهی سوخت را از طریق توسعه تکنولوژی کاهش وزن و تکنیک‌های کاهش اصطکاک، بهبود ببخشد.

یک تیم اختصاصی در این شرکت تشکیل شده است تا تکنولوژی کاهش وزن را در مورد تمام خودروهای سری جدید مورد آزمایش قرار داده و این تکنولوژی را توسعه دهند. این تیم نرم‌افزارهای برش (برش لبه) را به کار گرفته‌اند تا روش‌های متفاوت را مورد آزمایش قرار دهند. این آنالز بعد از رسیدن به پاسخ، بار دیگر با هدف بهبود دینامیک رانندگی وسیله، انجام می‌شود تا در آخر نمونه اولیه تهیه شود.

این فناوری پیشرفته باعث توسعه و تولید خودروهای کامپکت (کوچک) جدید این شرکت شده است. این تلاش‌ها باعث رسیدن به طراحی یک فریم‌ورک جدید بدنه و همچنین فولاد کشش بالا شد. استفاده از جوش نقطه‌ای و جوش خمشی باعث ایجاد اتصالات مقاوم و قوی شد که می‌توانستند بارگذاری بیشتری نسبت به قبل تحمل کنند. همه این اقدامات باعث شد که این شرکت به یک برنامه مدیریتی وزن برسد.

صندوقچه :

با استفاده از مونتاژ مورب کوچکتر و لوله‌های نازک‌تر، قسمت صندوقچه حدود ۷ کیلوگرم کاهش وزن داشت.

پوسته بدنه :

کاهش ابعداد بدنه در مورد محصولات این شرکت کاهش وزنی از ۴ تا ۲۳۳ کیلوگرم را نتیجه داد. از طرفی ملاحظات مقاوم کردن بدنه در مقابل تصادفات وزن این قسمت را تا ۲۴۴ کیلوگرم افزایش می‌دهد. اما به طور کلی با بهینه‌سازی ساختار بدنه، وزن این قسمت تا ۲۱۵ کیلوگرم کاهش یافته و ورژن جدید خودروها حداقل ۲۲ کیلوگرم سبک‌تر هستند با وجود اینکه مقاومت بدنه آن‌ها بسیار افزایش یافته است.

بیشتر بخوایند : فناوری نسل بعدی SKYACTIV

نصب بلندگو روی درها :

یکی دیگر از آیتم‌هایی که برای کاهش وزن مورد توجه قرار گرفت، نصب بلندگو روی درها است. با تغییر مغناطیس از فریت به نوع نئودیمیوم و استفاده از قالب‌گیری ذوبی شکل‌دهد شده برای ساختار بلندگو، تا یک کیلوگرم کاهش وزن را نتیجه داد.

سیستم‌های ورودی و خنک‌کننده :

در مورد سیستم ورودی، مهندسان شرکت مزدا با جابجایی محل ورود هوا از محل اصلی خود که در بالای چراغ‌ها قرار داشت به قسمت پرده رادیاتور، توانستند قسمت‌های رزوناتور و بافل اضافی را حذف کنند.

سیستم تعلیق :

متخصصان کاهش وزن این شرکت توانستند با بهینه‌سازی وزن سیستم تعلیق خودرو، ۱۳ کیلوگرم کاهش وزن را به ارمغان بیاورند. این اقدامات شامل کوتاه کردن بازوی پشتی محور عقب و همچنین بازوهای جلویی کوتاه‌تر با ساختار مقطع باز است. این کاهش در وزن ناشی از بازوهای بدون فنر همچنین راحتی و آسانی رانندگی را به ارمغان آورد.

سیستم دود (خروجی گازهای موتور) :

این شرکت در مورد سیستم دود اقداماتی از قبیل طراحی مجدد این سیستم، کوچک کردن قسمت صداگیر، جایابی سیستم در زیر پای راننده را برای کاهش وزن کلی انجام داد.

دیگر قسمت‌ها :

قسمت‌های مونتاژ اهرم‌ها، ضخامت صفحه اصلی پایه و پیکربندی نوار اصلی در مورد خودروهای اتوماتیک نیز مورد بهینه‌سازی قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید : تکنولوژی موتورهای چرخان با سوخت هیدروژن


دریافت نسخه PDF مقاله : چگونه خودرو را از نظر وزنی بهینه‌سازی می‌کنند؟

اشتراک‌گذاری